Przygotowanie do zabiegu Gamma Knife®

Dla pacjenta

Jak przygotować się do zabiegu?

W celu ułatwienia Państwu przygotowania się do zabiegu, przygotowaliśmy podstawowe informacje ważne przed przyjęciem i leczeniem w urządzeniu Gamma Knife. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Przygotowanie do zabiegu Gamma Knife obejmuje:

1.

Pacjenci z rozpoznanymi chorobami współistniejącymi proszeni są o dostarczenie dokumentacji dotyczącej schorzenia, a w wybranych przypadkach także opinii lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań do leczenia w urządzeniu Gamma Knife.

2.

Aby zabieg mógł się odbyć pacjent nie może:

  • być przeziębiony
  • mieć opryszczki
  • posiadać stanów zapalnych lub ropnych na skórze
  • kobiety nie mogą być w ciąży
  • kobiety nie powinny mieć świeżo farbowanych włosów i świeżo wykonanej henny lub innych zabiegów kosmetycznych.

 

3.

W przypadku występowania i leczenia u Pacjentki/ Pacjenta chorób przewlekłych, leki zażywane na stałe NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ DO SZPITALA. Proszę leki pozostawić w oryginalnych opakowaniach- nie wyjmować leków z pudelek, nie wycinać opakowań, nie przekładać do pojemniczków na leki etc.

4.

Przed przyjęciem do szpitala nie ma potrzeby wykonania żadnych badań laboratoryjnych krwi. Wykonamy je, kiedy będą już Państwo przyjęci do oddziału radioterapii.

5.

W dniu przyjęcia do szpitala NIE TRZEBA pozostawać na czczo. Można jeść i należy pić wodę. Przed przyjęciem do szpitala proszę wypić około 1,5 l. wody niegazowanej.

6.

Następnego dnia po przyjęciu, w dniu leczenia należy pozostać NA CZCZO, jednak w przypadku stałego zażywania leków doustnych, koniecznie należy zażyć poranną dawkę, popijając tabletki niewielką ilością wody.

7.

Pobyt w szpitalu Pacjenta przyjętego do leczenia m. Gamma Knife planowo przewidziany jest na 2 dni. W dniu wypisania Pacjenta ze szpitala niezbędna jest obecność osoby towarzyszącej! Wypis standardowo planowany jest następnego dnia po przyjęciu do szpitala, w godzinach popołudniowych (ok. godz. 14:00- 15:00).

8.

W przypadku rezygnacji z zabiegu lub propozycji zmiany jego terminu prosimy o jak najwcześniejsze zawiadomienie szpitala.

Dane teleadresowe: sekretariat@exira.pl, nr tel.: 32 701 24 01, 32 701 24 05, 731 731 111

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem.

nr tel.: 32 701 24 01 lub: 731 731 111 w godzinach od 08:00 do 16:00.

    Formularz kontaktowy dla Pacjenta
    Wypełnij formualrz i poczekaj na kontakt od nas